tel tel tel
Kur'an-ı Kerim'den
(O kimseler ki imân etmişler,) yani Hazret-i Muhammed (asm)’a indirilen vahy-i İlahinin tümünü birden kalben tasdik edip dil ile ikrar etmişler (ve imanlarına bir zulmü) herhangi bir şirki (bulaştırmamışlardır. İşte) asıl (korkudan) ebedî azaba düşme endişesinden (emin olmak, onlara) halis imâna sahip olan zatlara (aittir.) Onların istikballeri güven içindedir. (Ve hidâyete ermiş olanlar da onlardır.)
(En’am, 6/82)
Hadîs-i Şeriflerden
Hiçbir Müslüman, hanımına karşı kin besleyip buğz etmesin. Onda hoşlanmayacağı huylar varsa, memnun olacağı huyları da vardır.
(Müslim, Rada 61)
Dualardan
Cenab-ı Hak, fazl u keremiyle, bu hizmet-i kudsiyede hâlisane, muhlisane bizi ve umum Risale-i Nur şakirdlerini daim muvaffak eylesin, âmîn.
(Kastamonu Lahikası)
Vecîze
Ecel gizlidir; her vakit ölüm, başını kesmek için gelebiliyor ve genç ihtiyar farkı yoktur.
Sözler

LA YA'LEMU'L-GAYBE İLLELLAH AYETİNİN İKTİZASINCA BİR TENBİH

11.01.2024

لَا يَعْلَمُ الْغَيْبَ اِلَّا اللّٰهُۜ  AYETİNİN İKTİZASINCA BİR TENBİH

بِاسْمِهِ سُبْحَانَهُ

اَلسَّلاَمُ عَلَيْكُمْ وَ رَحْمَةُ اللّٰهِ وَ بَرَكَاتُهُ

Aziz kardeşlerimiz!

Bir kısım müneccimlerin nücum ilminden, bir kısım Hristiyan ve Yahudi âlimleri ile yine bir kısım ulema-i islamın da Tevrat, İncil ve Kur'an gibi semavi kitaplardan istihrac ettikleri 2024 - 2028 tarihlerinde Hz. İsa (as)’ın nüzulü ve Mehdi (as)’ın hurucuyla ilgili haberlerin cümlesi tahminidir, kat’iyyet ifade etmez. Bu gibi gayba dair istihrac edilen tarih tahminleri bazen vukua gelebilir, bazen şarta bağlı oldukları için o şart tahakkuk etmediği vakit vuku bulmaz. Bu sebeble bu istihracattan çıkarılan tahminlerin kat'iyyetine dayanarak hatalı şekilde hareket etmemenizi, LA YA'LEMU'L-GAYBE İLLELLAH sırrına riayet edip bu gibi mesâille iştigal etmemenizi hassaten rica ve talep ederim.

Pür-kusur bir abd-i müznib

Bu yazi 1838 defa gösterilmiştir.

Yorum yapabilirsiniz :

İsim
Eposta ( Sitede görünmeyecek )
Yorum
Doğrulama Kodu
Gönder

Yorumlar :

Henüz yorum yapılmamış.

Muhammed Doğan'ın (Molla Muhammed el-Mûşî el-Kersî) beyanatları Nurmend.com sitesinden başka bir platformda yayınlanmamaktadır. © 2014-2023 | Her hakkı saklıdır. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz. Nurmend - Şerhmend
0.213 sn. deSen
↑ Yukarı