tel tel tel
Kur'an-ı Kerim'den
(Onları bırak; yesinler, eğlensinler ve boş ümit onları oyalaya dursun. Yakında bilecekler.) Dünya ve ahirette başlarına ne gibi felâketlerin geleceğini anlayacaklar; küfür ve isyanlarının dehşetli âkibetine kavuşacaklardır.
(Hicr, 15/3)
Hadîs-i Şeriflerden
Kim istemekten sakınırsa, Ellah onu kimseye muhtaç etmez. Kim de tok gözlü olup kanaat ederse, Ellah onu başkasına muhtaç etmeyerek zengin kılar.
(Buhari, Zekat 18)
Dualardan
Cenab-ı Hak, ehl-i imanı ve Risale-i Nur şakirdlerini böylelerin şerrinden muhafaza eylesin, âmîn.
(Kastamonu Lahikası)
Vecîze
Herhangi bir şeyin sonu ve âhiri intizam ve güzellikçe evvelinden aşağı olmadığı gibi; zahiri ve sureti de san'at ve hikmetçe bâtınından güzel değildir.
Mesnevî-i Nuriye

Molla Muhammed el-Kersî nin Görme Problemi ile İlgili Beyanatı

13.01.2015 14:37
9553 defa görüntülenmiştir.

Molla Muhammed el-Kersî'nin görme problemi hakkındaki rapordan bir kesit;

MS hastalığına bağlı görme alanında sarı noktada hasar (makuler skar) mevcut. Kalıtsal bir hastalık olan Retinitis pikmentoza (tavuk karası, gece körlüğü) hastalığı nedeniyle çevresel görme alan kaybı mencut. Her iki gözde katarakt olması nedeniyle göz lenslerine ameliyatla müdahale edilmiştir. Ayrıca Miyopisi mevcut olup uzağı görememe kusuru vardır. Raporda belirtilen bütün bu patolojiler sonucu ileri derecede görme kaybı olup sadece yakın alanda bir noktaya odaklandığında kısıtlı görmesi mevcuddur.

Yorum yapabilirsiniz :

İsim
Eposta ( Sitede görünmeyecek )
Yorum
Doğrulama Kodu
Gönder

Yorumlar :

.....ancak ALİ HAKİKATLARI cümlem(n)izden iyi görebildiği aşikardır kanaatindeyim.(raporun son cümlesi hayalimde böyle canlandı)
13.01.2015 14:37 oay
Muhammed Doğan'ın (Molla Muhammed el-Mûşî el-Kersî) beyanatları Nurmend.com sitesinden başka bir platformda yayınlanmamaktadır. © 2014-2023 | Her hakkı saklıdır. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz. Nurmend - Şerhmend
0.210 sn. deSen
↑ Yukarı