tel tel tel
Kur'an-ı Kerim'den
(Onları bırak; yesinler, eğlensinler ve boş ümit onları oyalaya dursun. Yakında bilecekler.) Dünya ve ahirette başlarına ne gibi felâketlerin geleceğini anlayacaklar; küfür ve isyanlarının dehşetli âkibetine kavuşacaklardır.
(Hicr, 15/3)
Hadîs-i Şeriflerden
Kim istemekten sakınırsa, Ellah onu kimseye muhtaç etmez. Kim de tok gözlü olup kanaat ederse, Ellah onu başkasına muhtaç etmeyerek zengin kılar.
(Buhari, Zekat 18)
Dualardan
Cenab-ı Hak, ehl-i imanı ve Risale-i Nur şakirdlerini böylelerin şerrinden muhafaza eylesin, âmîn.
(Kastamonu Lahikası)
Vecîze
Herhangi bir şeyin sonu ve âhiri intizam ve güzellikçe evvelinden aşağı olmadığı gibi; zahiri ve sureti de san'at ve hikmetçe bâtınından güzel değildir.
Mesnevî-i Nuriye

Otuzuncu Söz İkinci Maksat Üçüncü Nokta (Zerre Risalesi)

03.10.2022

1844 defa görüntülenmiştir.

بِاسْمِهِ سُبْحَانَهُ

اَلسَّلاَمُ عَلَيْكُمْ وَ رَحْمَةُ اللّٰهِ وَ بَرَكَاتُهُ

Otuzuncu Söz’ün İkinci Maksad’ının (Zerre Risâlesi’nin) son kısmında geçen Üçüncü Nokta’yı şerhiyle beraber mütefekkirâne okumanızı, bâhusus bu noktada geçen ve zerrât-ı kâinatın haşrini isbat eden sekiz kanunu (kanûn-u rubûbiyyet, kanûn-u kerem, kanûn-u cemâl, kanûn-u rahmet, kanûn-u hikmet, kanûn-u adl, kanûn-u ilm-i muhît, kanûn-u kayyûmiyyet) izahıyla berâber ezberlemenizi, siz âhiret kardeşlerimden hâsseten ricâ ederim.

Hâdimu’l-Kur’an

Yorum yapabilirsiniz :

İsim
Eposta ( Sitede görünmeyecek )
Yorum
Doğrulama Kodu
Gönder

Yorumlar :

Henüz yorum yapılmamış.
Muhammed Doğan'ın (Molla Muhammed el-Mûşî el-Kersî) beyanatları Nurmend.com sitesinden başka bir platformda yayınlanmamaktadır. © 2014-2023 | Her hakkı saklıdır. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz. Nurmend - Şerhmend
0.211 sn. deSen
↑ Yukarı