25 ZilHicce 1440
26 Ağustos 2019
Üye Giriş / Kayıt tel tel tel
Kur'an-ı Kerim'den
Yâ Muhammed! Sana Ellâhu Teâla’dân suâl edenlere de ki: O Zât-ı Vâcibü’l-Vücûd birdir. Şerîki ve nazîri yoktur. Her şey O’na muhtâç olduğu halde, O hiçbir şeye muhtâç değildir. O doğmamış ve doğurmamıştır. Ezelî ve ebedîdir. Hiçbir şey O’na denk ve mümâsil olmadı.
(İhlas, 112/1-4)
Hadîs-i Şeriflerden
Ellah’ım! Ümmetimin yönetimini üstlenip de onlara zorluk çıkaran kimseye sen de zorluk çıkar. Ümmetimin yönetimini üstlenip de onlara yumuşak davrananlara sen de hem bu dünyada, hem de ahirette yumuşaklık göster.
(Müslim İman 19)
Dualardan
Cenab-ı Hak sizlere şifa versin, hastalıklarınızı keffaret-üz zünub yapsın. Âmîn âmîn âmîn.
(Lem'alar)
Vecîze
Sivrisineğin gözünü halkeden, Güneş'i dahi o halketmiştir.
Mektûbat

Sitemiz Açılmıştır

24.12.2014

بِسْمِ اللّٰهِ الرَّحْمٰنِ الرَّح۪يمِ

 اَلْحَمْدُ لِلّٰهِ رَبِّ الْعَالَم۪ينَ وَ الصَّلاَةُ وَ السَّلاَمُ عَلٰى سَيِّدِنَا مُحَمَّدٍ وَ عَلٰى اٰ لِهِ وَ صَحْبِهِ اَجْمَع۪ينَ

 

BU SİTEYİ KURMAYA BİZİ SEVKEDEN SEBEBLER

1) Bu siteyi kurmaktan asıl gaye ve maksadımız; afv-ı İlahiye nail olmak ve rıza-yı İlahiyi tahsil etmektir. Üstad Bediüzzaman (ra) şöyle buyuruyor:

“Amelinizde rıza-yı İlahî olmalı. Eğer o razı olsa, bütün dünya küsse ehemmiyeti yok. Eğer o kabul etse, bütün halk reddetse tesiri yok. O razı olduktan ve kabul ettikten sonra, isterse ve hikmeti iktiza ederse, sizler istemek talebinde olmadığınız halde, halklara da kabul ettirir, onları da razı eder. Onun için, bu hizmette doğrudan doğruya yalnız Cenab-ı Hakk'ın rızasını esas maksad yapmak gerektir.” (Lem'alar, 160)

 “Evvelâ rıza-yı İlahî ve iltifat-ı Rahmanî ve kabul-ü Rabbanî öyle bir makamdır ki; insanların teveccühü ve istihsanı, ona nisbeten bir zerre hükmündedir. Eğer teveccüh-ü rahmet varsa, yeter. İnsanların teveccühü; o teveccüh-ü rahmetin in'ikası ve gölgesi olmak cihetiyle makbuldür, yoksa arzu edilecek bir şey değildir… çünkü kabir kapısında söner, beş para etmez!” (Mektubat, 413)

2) Bu site, doğrudan doğruya edille-i şer’iyye denilen Kitab, Sünnet, İcma-i Ümmet ve Kıyas-ı Fukaha’yı ve bu asırda Kur’an’ın manevi bir tefsiri olan Risale-i Nur’u mihenk alan ve böylece müsbet hareket eden bir hey’et-i ilmiye tarafından kurulmuştur. Bu hey’et-i ilmiyenin maksadı, ihlas-ı tammı kazanmaktır. Haşa, halkın tenkîd ve tenkisi değildir. Üstad Bediüzzaman (ra) 20. Lem’a İhlas Risalesi’nde şöyle buyuruyor:

“Müsbet hareket etmektir ki; yani kendi mesleğinin muhabbetiyle hareket etmek. Başka mesleklerin adaveti ve başkalarının tenkisi, onun fikrine ve ilmine müdahale etmesin; onlarla meşgul olmasın.” (Lem'alar, 151)

3) Bu site, istikamet dairesinde ehl-i hak mezhebi içerisinde ilm-i hakikati Müslümanlara beyan etmek suretiyle onları irşad etmek gayesine matuf olarak kurulmuştur.

4) Üstad Bediüzzaman Hazretleri’nin haber verip müjdelediği “şerh, haşiye, tekmil ve tefsir” vazifesini eda etmek maksadıyla, Tahşiye ve Rahle Yayınevi tarafından basılan eserlerimizi sizlere tanıtmak, bu eserlerde geçen imanî ve Kur’anî hakikatleri internet kanalıyla sizlerle paylaşmak, böyle bir hazine-i ulumdan haberdar olmanızı temin etmektir.

5) Bu siteyi kurarken maddi ve manevi (şöhret) hiçbir beklentimiz olmamıştır ve inşaallah olmayacaktır. Müslüman kardeşlerimizden talebimiz, ancak duadır ve bu siteden istifade ettikleri hakikatleri neşretmektir.

            وَالسَّلَامُ عَلٰى مَنِ اتَّبَعَ الْهُدٰى

Bu yazi 2528 defa gösterilmiştir.

Yorum yapabilirsiniz :

İsim
Eposta ( Sitede görünmeyecek )
Yorum
Doğrulama Kodu
Gönder

Yorumlar :

ELLAH (cc) Bu sitede emeği geçen herkesten razı olsun
15.01.2015 15:02 Esedullah

Muhammed Doğan'ın (Molla Muhammed el-Mûşî el-Kersî) beyanatları Nurmend.com sitesinden başka bir platformda yayınlanmamaktadır. © 2014-2019 Her hakkı saklıdır. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz. Nurmend - Şerhmend
0.010 sn.
↑ Yukarı